Tasarım, yaratıcılık ve kişisel zevkler, moda sektörü ve dekorasyonun ortak yanları.. İki sektör de yaşam stili olarak düşünüldüğünden birbirinden etkilenip aynı trendleri takip ediyorlar. Biz de 2018 ilkbahar/yaz moda trendlerinden yola çıkarak dekorasyonda karşımıza çıkacak yenilikler için ipuçları yakalamaya çalıştık.  Tarzınıza göre mekanlarınızda bu trendleri denemeye ne dersiniz?

1-Pastel tonlar

Pastel tonlar mekanlarımızı sade ve modern bir görünüme kavuşturur. Evinizin her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz renklerdir. Sadece duvarlarda fon olarak kullanabileceğiniz gibi mobilya ya da aksesuarlarda  da tercih edebilirsiniz. Pastel tonları beyaz, krem gibi renklerle ya da ahşap tonlarıyla birlikte kombinleyebilirsiniz. Nötr renklerde olan bir mutfakta sadece sandalyelerde pastel tonlardan birini seçmek bile mutfağınızın havasını bir anda değiştirecektir.

 

2-Püsküller

Bu sene püsküller kıyafetlerimize ve mekanlarımıza hareket katıyor. 1920 lerde ve 1980 lerde moda olan püsküller farklı şekillerde yeniden karşımıza çıkıyor. Dekorasyonda şık ve sofistike stillerde kullanabileceği gibi bohem stili mekanlara da hareket ve keyif katıyor. Mobilyalarda, aksesuar ve perdelerde kullanarak mekanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

 

2-Canlı renkler

Yeşil, kırmızı, mor, mavi renklerinin en canlı tonlarını bir arada kullanmak 2018 de cesur tavırlarla karşımıza çıkıyor. Mekanlarında renkleri kullanmayı sevenler bu sene blok renkleri bir arada kullanarak enerjilerini mekanlarına yansıtabilirler.

2-Parlak dokular ve ışıltılar

Işıltılar sade ve modern mekanlarda kullanılabileceği gibi klasik dekorasyon stilinde de kendine yer buluyor. Gösterişi, lüksü seven kişiler ile sadelikten yana ancak mekanlarına farklı bir enerji katmak isteyen kişiler kullanabilir. Pirinç, altın, bakır gibi objeler ve parlak avizeler gibi detaylarla şık bir mekan elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.