1-Evde şömineniz varsa kış aylarında şöminenin sıcaklığını hissetmek, tüm gözleri şömineye yönlendirmek için çevresinde oturma alanı oluşturun, mümkünse bir berjeri yanına koyun ya da yer minderleri ile bir dekor oluşturun. Şöminenin üzerinde ayna ya da tablo gibi önemli bir görsel eleman ile dikkat çekici hale getirin.

2-Yatak odası için pratik bir güncelleme yapın. Mevsime uygun desenli ya da dokulu kumaşlardan yapılmış yatak örtüsü kullanın, yatağınızın üzerine kadife, suni kürklü  yastıklar koyun. Katman şeklinde bir çok öğeyi bir arada en çok kullanacağınız zaman kış aylarıdır.

3-Kış mevsiminde günler daha kısadır ve evimize gün ışığını alma süresi de kısalır. Pencere karşılarına koyacağımız aynalar ışığı daha fazla yansıtacaktır.

4-Ahşap zeminler yıl boyunca sofistike bir tavır sergilese de soğuk kış aylarında daha geniş alanları kaplayan halılar kullanılabilir, farklı bir stil için ise ön planda tutmak istediğiniz özel bir kilim gibi öğeyi diğerinin üzerinde kullanılarak görsel bir etki oluşturulabilir.

5-Evinize beyaz kış stilini getirmek için beyaz objeler kullanın. Kontrast renkte bir dolap içinde beyaz renk daha fazla kış hissini oluşturacaktır.

6-Mevcut dekorunuza uyan renk ve desenlerde kırlentler seçin. Düşen enerjinizi yerine getirecek sıcak tonları tercih edin. Pencerelerinizde kullanacağınız kalın perdeler mekana hacim ve renk katacaktır. Sıcak renklerde kalın perdeleri daha sıcak aylara kadar kullanın.

7-Soğuk havalarda daha çok evlerimizde zaman geçiririz. Kendinize okuma köşeleri oluşturun. Ama bu köşeleri sıradan değil, kabarık minderler, rahat bir oturum alanı ve bir sepete koyacağınız battaniyeler ile ilgi çekici hale getirin. Eminiz o köşeden hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dekor ve aksesuarlar evinizi doldurmaya yetse de mevsim kokusu da ruhunuza iyi gelecektir. Tarçın, çam kokusu ya da taze çiçek kokularını merkezi bir yerde bulundurmayı unutmayın..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.