İnsanlar ortalama 5 yılda bir evlerinin dekorasyonundan sıkılırlar ve değişiklik isterler. Ama bu değişim arzusu farklı nedenlerden dolayı daha kısa da sürebilir. İnsanlar ev ya da ofis dekorasyonunu değiştirme dürtüsünü hissettiklerinde Decorbox ekibi olarak gözlerinde büyüttükleri tüm bu süreci yürütüyoruz. Nedenlere bakacak olursak;

1-Tarzınızı değiştirmenin zamanı gelmedi mi?

Zamanla en çekici evler bile sıkıcı hissettirmeye başlayabiliyor. Ev sahipleri yıllarca aynı düzen içinde yaşamaktan yoruluyorlar. Dekorasyon trendleri sürekli değişiyor. Bir süre sonra evdeki her şey eski gelmeye başlıyor. Her insanın motive kaynağına ihtiyacı vardır. Yaşadığımız ve çalıştığımız mekanlar motivasyonumuzu sağlayan en önemli etkendir.

2-Çocuk sahibi olmak düzenimizi gözden geçirmeyi gerektirir.

Bir tarz değişikliğinin dışında yaşamsal olaylar mekanlarımızı yeniden düzenlemeyi, dekore etmeyi gerektirir. Çocuk sahibi olmak bunlardan biridir. Yenidoğan bir bebek için yeni bir oda, okula başlayan çocuklar için yeni düzenlerine uygun mekanlar gerekir. Çocuklara uygun uyku, oyun ve diğer ihityaçlarını karşılayacak mekanlar tasarlamak sağlıklı gelişimleri için şarttır.

3-Evlenmek, yeni bir eve taşınmak ya da yeni bir ofis sahibi olmak..

Her üç durumda da yeni bir mekan boyutlarıyla, hacmiyle, ışık düzeyiyle yeniden tasarlanmayı gerektirir. Bu dönemlerde insan zihin ve fiziksel olarak çok yorulur. Mekanlarının dekorasyonu için sağlıklı bir şekilde düşünemez ve genelde yanlış kararlar ve memnuniyetsizlikle sonuçlanır. Bu dönemlerde mimarlardan destek almak hem önemli bir iş yükünü azaltır hem de sonunda ortaya çıkan mekan profesyonel şekilde tasarlanmış olur.

4-Sağlıklı bir psikoloji için değişim şarttır.

Yaşadığımız ya da çalıştığımız ortamlarda uzun yıllar boyunca hiç bir değişiklik yapılmazsa insan ruhsal olarak kötü hissetmeye başlayabilir. Sürekli aynı ofis ortamında çalışmak verimi düşürebilir. Bu durumlardan kaçınılmalı ve zaman zaman mekanlarımızda değişiklik yapılmalıdır. Çoğu insan zaman, maliyet, mimari hizmetler için ayrılamayan bütçe gibi endişelerle değişiklik ihtiyacı hissetseler de ertelerler. Ancak mekanlarınız bütçeniz doğrultusunda yeniden tasarlandığında o mekandaki hisleriniz değişecek, evinizde ya da ofisinizde daha fazla zaman geçirmek isteyeceksiniz.

5-Fazlalıklardan kurtulmak için yeniden dekore etmek iyi bir adımdır.

Yıllar içinde farketmeden çok eşya biriktirir ve bunların çoğunu kullanmayız. Mekanlarımız gereksiz eşyalarla dolarak işlevsel olarak çalışmayan bir yer haline gelir. Bu temizleme işini görmezden gelerek kısa vadede çözüm buluruz ama içinde yaşadığımız mekanları istediğimiz gibi kullanamayız. Evimizi ya da ofisimizi yeniden tasarlamak istediğimizde ister istemez tüm eşyaları gözden geçirir, fazlalıklardan kurtulur ve mekanı işlevsel hale getiririz.

6-Mekanlarımızı yenilemek için karşımıza harika bir fırsat çıkarsa..

Decorbox gibi her bütçeye uygun, ekonomik, pratik ve keyifli bir yol varsa neden daha fazla erteleyelim? Aklınızı karıştıran, kararsızlığınıza neden olan tüm mekansal çözümleri kısa süre içinde sunuyoruz. Siz de artık evinizi ya da ofisinizi yenileme zamanı geldiğini düşünüyorsanız decorbox paketlerini inceleyerek size en uygun olanı seçip işe başlayabilirsiniz. İstekleriniz ve bütçeniz doğrultusunda mimari proje, alışveriş listesi gibi tüm detaylara biz karar verelim siz de sadece alışverişin ve yeni mekanlarınızın keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.