Herkesin iyi tasarlanmış, işlevsel, estetik ve kişiye özel mekanlarda yaşamaya hakkı vardır. Bu nedenle mümkün olduğu kadar çok insana ekonomik bir tasarım hizmeti sunmak istiyoruz. DECORBOX ekonomik, hızlı ve pratik bir yolla mimari hizmetlerin daha ulaşılabilir olması adına ADT MİMARLIK tarafından oluşturulan online olarak iç mekan tasarım ve danışmanlık hizmeti veren bir markadır. Müşterilerin belirleyeceği sabit bir bütçe ile herhangi sürpriz bir maliyet olmadan, her müşterinin kendi yaşam tarzına göre fonksiyonel ve estetik yaşam alanları oluşturmak için hazırlanan mimari bir rehber içerir.
Mekanlarında çok fazla kırıp dökme olmadan mevcut eşyaların bir kısmı kullanılarak ya da yeniden seçilerek tasarlanmasını isteyen klasik mimari proje ve uygulama hizmetleri için bütçesi ya da zamanı uygun olmayan kişiler için DECORBOX doğru bir seçimdir. Mekan verileri ve kişilerin tarzı ilgili bilgiler paylaşıldıktan sonra rehber içeriği olarak her mekana özel olarak hazırlanan konsept panoları, mimari yerleşim planı ve görünüşler, alışveriş listesi ve uygulama talimatlarını içeren bir tasarım paketi oluşturulur. Geriye sadece listeye göre alışverişleri yapmak ve yerleştirmek kalır. Malzemelerin, renklerin, mobilyaların, aksesuarların ve diğer tüm detayların seçilmesi, bir araya getirilmesi ve istenilen sonuca ulaşılması zorlu bir süreçtir. Bu süreçteki en önemli kısım olan tüm kararların alınması, bunların kombinasyonu, mekana özel hazırlanan mimari yerleşimler ve detaylar DECORBOX mimarları tarafından yürütülür. Müşterilere ise işin en keyifli kısmı olan alışveriş, bunları tüm detaylara hakim olarak yerleştirmek ve ulaşılan sonucun keyfini çıkarmak kalır.
Mekanları tasarlarken önem verdiğimiz nokta içinde yaşayan kişiyi yansıtması, yaşadığı veya çalıştığı yere her girdiğinde ona ayrı bir enerji, huzur ve mutluluk vermesi. Bu nedenle müşteriyi daha iyi tanımak için karakteri, yaşam tarzı, istekleri gibi verileri projeye başlamadan önce alıyoruz. Böylece her mekan içinde yaşayacak kişiyi yansıtıyor. Aynı detayların farklı yükseklikte, farklı ışık alan ve içinde yaşayan kişilerin farklı karakterde olduğu mekanlara uygulandığında sonuçların istenilenden uzak olacağını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle her bir tasarım kişiye ve mekana göre üretiliyor.
Neden böyle bir sistem düşündük?
-İyi tasarlanmış mekanların insan psikolojisine olumlu etkisi olduğunun farkındayız. Bu nedenle huzurlu yaşam alanları ve verimli çalışma ortamlarını daha pratik bir yolla tasarlamak istiyoruz.
-İnsanların mimari hizmetlerden maliyetinin yüksek olması nedeniyle kaçındıkları, kendi çabalarıyla mekanlarında çözüm üretmeye çalıştıkları ve bir şekilde emek harcanan bu mekanlarda hep eksik birşeyler olduğu hislerine şahit olduğumuz için bu çözüme yöneldik.
-Artık teknolojinin elimizin altında olmasıyla iyi tasarlanmış mekan örneklerini görüp onlara benzetilmeye çalışılan mekanların taklitten öteye gidemedikleri, nasıl ki başkasında görüp beğendiğimiz her kıyafetin biz de aynı etkiyi yaratmaması ve hayal kırıklığına uğramamız gibi farklı mekanlarda gördüğümüz mekansal düzenlemeler de bizim mekanımızda ne yazık ki aynı etkiyi yaratmıyor. Çünkü her mekanın kendine özel verileri var. Boyutları, hacmi, ışık düzeyi, içinde yaşayan insanlar birbirinden farklı. Kişiye ve mekana özel tasarımlar yapılması gerektiğinin farkındayız.
Günümüzün modern yaşamında artık zaman daha önemli ve kısıtlı hale geldi. İnsanların genelde bu değişimlere ayıracak zamanı olmuyor ya da maliyetler yüksek geliyor. Hedefimiz teknolojinin bu kadar ilerlemesi ile alışverişlerimizi bile online olarak yaptığımız günümüzde mimari hizmetlere de kişilerin zamanını almadan, ekonomik ve kolay bir yolla çözüm getirmek, kişiye ve mekana özel tasarımları ulaşılabilir hale getirmektir. Müşterilerimizin yaşadığı ve çalıştığı mekanlardan keyif almasını istiyoruz. Bu düşünceyle yola çıkarak ortaya çıkan bu markanın amacına ulaşacağına inancımız ile her insanın iyi tasarlanmış mekanlarda daha huzurlu, mutlu ve verimli bir hayat sürmesini diliyoruz.
Derya Taşköprü
Mimar
Adt Mimarlık ve Decorbox kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.