Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden alışverişlere hizmet sektörleri de dahil olmaya başladı. Amerika’da yaygın olarak kullanılan online iç mimari hizmetlere artık ülkemizde de rastlamak mümkün. Modern yaşamın bize getirdiği sorunlardan biri olan zaman yetersizliği nedeniyle evlerimize, ofislerimize mimari çözümler ararken zaman kaybı ve mimari hizmet maliyetinin yüksek olması bizi durduruyor. Adt Mimarlık kurucusu Mimar Derya Taşköprü tarafından Türkiye’ye uyarlanan sistem Decorbox markası ile müşterilere pratik, hızlı, ekonomik ve her bütçeye uygun bir hizmet veriyor.

NASIL ÇALIŞIR?

Mimar fiziksel olarak evinize ya da ofisinize ayak basmadan tasarımlarını yapıyor ve sizi yönlendiriyor. Düşük hizmet maliyeti ile müşterinin dekorasyon için ayırdığı bütçe sınırlarında kalarak, mekanla ve müşterinin ihtiyaçları ile ilgili aldığı bilgiler doğrultusunda çözüm sunuluyor. Web sitesi üzerinden yürütülen süreçte öncelikle müşteriden ihtiyacı doğrultusunda tasarım paketi seçmesi isteniyor. Daha sonra tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı anlamak adına detaylı bir tasarım formu doldurup, mekan ölçü ve fotoğraflarını gönderiyorsunuz.  Kısa süre içinde tasarım paketiniz eposta adresinize mail ile  ve posta adresinize basılı şekilde gönderiliyor. Size sadece alışveriş listesi birlikte ürünleri satın almak ve mimari plana göre yerleştirmek kalıyor.

TASARIM PAKETİ NELER İÇERİR?

Tasarım paketi ile mimari yerleşim planı, duvar görünüşleri, detaylar, konsept panosu, alışveriş listesi ve uygulama rehberi size ulaştırılıyor. Müşteriye sadece alışverişin keyfini çıkarmak kalıyor. Tabi bu süreçte seçtiğiniz paket kapsamında revizyon haklarınız bulunuyor. Ayrıca sistem her ne kadar online olarak çalışsa da mimarla iletişim olanağı sunuluyor. Online iç mimari hizmetler, mekanlarında kırıp dökme olmadan, mevcut eşyaların bir kısmı kullanılarak ya da tamamen yeniden seçilerek tasarlanmasını isteyen, klasik mimari hizmetler için bütçesi ya da zamanı uygun olmayanlar için pratik ve ekonomik bir seçimdir.

‘’Mimari hizmetler artık daha erişilebilir bir boyut kazanıyor.’’

 Adt Mimarlık ve Decorbox markası kurucusu Mimar Derya Taşköprü: ‘’Mekanlarında düzenleme yapmak ya da yenilemek isteyen insanlar internetten bulduğu görsellere benzetmeye çalışıyor fakat işin sonunda hem sonuçtan hem de harcanan zaman ve bütçeden dolayı hayal kırıklığına uğruyorlar. Nasıl ki başkasında görüp beğendiğiniz her kıyafetin üzerinizde aynı şekilde iyi durmaması gibi farklı mekanlarda gördüğünüz mekansal düzenlemeler de sizin mekanınızda ne yazık ki aynı etkiyi yaratmıyor. İyi tasarlanmış örneklere benzetilmeye çalışılan mekanlar taklitten öteye gidemiyor. Çünkü her mekanın kendine özel verileri var. Boyutları, hacmi, ışık düzeyi, içinde yaşayan insanlar birbirinden farklı. Mimari hizmetlerin maliyetlerinin yüksek olması ve zaman kısıtlılığından dolayı tercih etmeyen insanlar için mimari hizmetler dijital çağa geçerek artık daha erişilebilir bir boyut kazanıyor. Müşterilerimiz online iç mimari hizmet sürecinin pratik aynı zamanda keyifli olduğunu ve profesyonelce tasarlanmış mekanları karşısında şaşırdıklarını belirtiyorlar ’’ diye ifade ediyor.

Kaynak: http://www.gayrimenkulhaber.com/ic-mimari/zamandan-ve-butceden-tasarruf-ettiren-online-ic-mimari-hizmet/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.